Jak przetłumaczyć motyw i wtyczki WordPress?

Ciekawostki

Dziś tworzenie własnych stron www jest bardzo proste. Wie o tym każdy, kto samodzielnie prowadzi bloga czy własną stronę www. Wystarczy zainstalować szablon WordPressa i już! Ale czy na pewno to wystarczy? Mamy już WordPress, wybraliśmy odpowiedni motyw, wybraliśmy zdjęcia i mamy treść. Tyle tylko, że to jeszcze za mało, aby być widocznym w sieci. Wie o tym każdy, kto choć raz korzystał z WordPressa. A tłumaczenie motywu? No, to warto zrobić, a nawet trzeba. Jak to zrobić? Oto kilka słów w tym temacie.

Jak przetłumaczyć motyw WordPress?

Nie jest to wcale tak trudne jak się wydaje. Ale konieczne, jeśli chcesz, aby Twoja strona była prosta dla odwiedzających. To bardzo ważne, a wielu z nas o pewnych rzeczach po prostu zapomina. Wyobraź sobie, że Twoją stronę odwiedza pierwszy klient. Tyle, że zamiast skupić się na naszej ofercie, jego uwagę przyciąga coś zupełnie innego. Co takiego? Wcale nie nasz tekst przyciąga jego uwagę, a szkoda. Klient zamiast skupić się na tym co mamy na stronie, zwraca uwagę na nieprzetłumaczone frazy. Czy tak powinno być? Pewnie, że nie, chyba uważasz, że jest dobrze.

Popatrz jednak na to z punktu widzenia klienta. Szuka Twoich tekstów, a jego uwagę przyciągają angielskie frazy. Jeśli prowadzisz stronę w języku polskim, zrób coś z tym. A co konkretnie? Po prostu je przetłumacz. Często się zdarza, że wybrany motyw wyświetla frazy w języku angielskim, a nie w polskim. A to z kolei źle wypada w oczach odbiorcy, czyli naszego klienta. Zatem, warto go przetłumaczyć. Nie wiesz, jak to zrobić? To nie takie trudne jak nam się wydaje. Jak to możliwe? Z pomocą Loco Translate to możliwe! Czym jest i dlaczego jest tak wyjątkowa? Sprawdzamy!

Polecany artykuł dla Ciebie: Jak tłumaczyć strony internetowe?

Jak przetłumaczyć motyw lub wtyczkę WordPress?

Nie wiesz, jak to zrobić? Okazuje się, że to naprawdę nic trudnego. Wystarczy odrobina dobrej woli i czas. Jak zatem przetłumaczyć motyw i wtyczkę? Czy jest to naprawdę tak łatwe jak wszyscy mówią? Jasne, że tak. Zacznijmy jednak od początku. Podczas instalacji motywu możesz natrafić na angielskie frazy jak np. „read more” czy inne. Wiele osób próbuje je samodzielnie przetłumaczyć, jednak udaje się to niewielu. Dlaczego? Bo nie każdy autor motywu daje nam opcję zmiany treści przycisku na polski. Jeśli tak jest, to super. Nie musisz ich tłumaczyć, wystarczy, że zmienisz je wpisując własny tekst. Gorzej, gdy po przejrzeniu ustawień okaże się, że nie możesz tego zmienić ręcznie, nie masz wyjścia jak tylko ingerencja w pliki motywu lub wtyczki. Nie ma innej opcji? W końcu nie jest to tak łatwe jak się wydaje. Jasne, że jest łatwiejsze wyjście z sytuacji. Jakie? Wystarczy użyć do tego prostego narzędzia do tłumaczenia motywów i wtyczek. Tak naprawdę mamy kilka opcji. To, którą z nich wybierzemy zależy tylko od nas. Co mamy do dyspozycji?

Polskie tłumaczenie szablonu WordPress

Okazuje się, że nie jest to tak trudne jak nam się wydaje. Już wiemy, że możemy skorzystać z prostych narzędzie, które nam w tym pomogą. Dzięki nim tłumaczenie wtyczek i motywu jest dziś proste i każdy z nas może to zrobić samodzielnie. Co zatem mamy do dyspozycji? Wiemy też, że zależy to tylko od nas co wybierzemy. Lubisz pracować z programem działającym lokalnie na Twoim komputerze? Jeśli tak, sprawdź PoEdit. Co to jest, jak działa? Otóż jest to bardzo znane narzędzie do tłumaczenia oprogramowania. To naprawdę świetny program. Ale nie jest bez wad. Jego minusem jest, że przesyłanie plików tłumaczeń trzeba robić ręcznie. Dlatego dla poczatkujących może być to problemem. Co prawda w wersji Pro można to już skonfigurować. Dzięki temu PoEdit automatycznie łączy się z serwerem i sam wyszukuje pliki do tłumaczenia. Jednak dla wielu użytkowników może to być na początku zbyt trudne. A jak wiemy, początki bywają trudne. Jeśli więc wolisz coś prostszego, poznaj najlepszą wtyczkę do tłumaczenia.

Czym jest wtyczka Loco Translate?

Jeśli program PoEdit nie jest jeszcze dla Ciebie, wybierz proste narzędzie, które pomoże Ci stworzyć własną stronę www. Co to takiego? To proste narzędzie dla wszystkich, którzy wolą robić tłumaczenie z poziomu kokpitu WordPress. Jest naprawdę proste do zainstalowania i łatwe w obsłudze. Jak działa i czym jest? To idealne narzędzie dla tych, którzy lubią proste rozwiązania. Jak zatem działa i dlaczego jest taka super? To proste. Wtyczka ta skupia się na tłumaczeniu fraz pochodzących z motywów i wtyczek. Jak to możliwe, skoro sama jest wtyczką? A jednak właśnie tak działa i to jest w niej fantastyczne. Co ważne, motyw tłumaczymy bezpośrednio z panelu administracyjnego. Nie musimy wchodzić na inne strony, bo wszystko zrobimy z jednego miejsca. To niesamowita wygoda i oszczędność czasu. Jeśli więc chcemy przetłumaczyć wtyczkę WordPress warto poznać Loco Translate.

Tłumaczenie wtyczek i motywów

Chcesz przetłumaczyć na język polski wtyczki? Wydaje Ci się, że to trudne? Nic z tych rzeczy. Potrzebujesz tylko… wtyczki. Skąd ją pobrać? Jak ją zainstalować? Gdzie trzeba kliknąć? Zacznijmy od początku. Pierwszym krokiem jest otwarcie strony WordPress w wybranej przeglądarce. Loco Translate znajdziemy w zakładce wtyczki. Wystarczy ją pobrać i zainstalować. To naprawdę działa! Dzięki niej możemy tworzyć wielojęzyczne strony i cieszyć się z kilku opcji językowych naszej witryny. Jej ogromną zaletą jest to, że działa błyskawicznie. Poza tym możemy też sprawdzać, jak tłumaczenie wygląda na stronie. Dzięki temu możemy je edytować i zmieniać tak, aby było idealne. Ale to nie wszystko. Otóż, nie musimy też przesyłać pliku z aktualizacją tłumaczenia. Wystarczy tylko zapisać zmiany i odświeżyć stronę. Poza tym nie musisz się też martwić, że utracisz tłumaczenie. Są one przechowywane w folderach WordPressa. Czyż to nie jest super? Pewnie, że jest.

Jak przetłumaczyć motyw i wtyczki WordPress? Jak widać nie jest to tak trudne jak się na początku wydaje. A naprawdę warto przejść przez te kilka kroków. Tym bardziej, że dziś pokazane narzędzia są w stanie zapisywać tłumaczenia. Dlatego nie musisz już klikać na stronach w poszukiwaniu tłumaczenia wtyczki czy szablonu WordPress. Bo tak naprawdę możesz stworzyć nowe wersje językowej dla swojej strony www zupełnie samodzielnie. Sprawdź jakie to proste ????

Może Cię także zainteresować:

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]