Jak przetłumaczyć tekst ze zdjęcia?

Ciekawostki

Tłumaczenia pisemne to najpopularniejsza forma przekładów. Tłumacz otrzymuje tekst i wykonuje przekład treści. Również tłumaczenia ustne to nierzadki rodzaj tłumaczeń. Plik tekstowy, który poddaje się tłumaczeniu to nośnik, który nie stwarza problemu autorom przekładów. Również aplikacje z branży tłumaczeniowej radzą sobie z treściami zapisanymi w formatach .doc, PDF czy innych popularnych rozszerzeniach. A co się dzieje, jeśli nośnikiem treści jest zdjęcie? Treść zapisana w formacie obrazkowym staje się coraz częstsza. To wszystko dzięki telefonom, które większość osób ma przy sobie. Wystarczy włączyć aparat w telefonie, zrobić zdjęcie i zachować treści. Jak przetłumaczyć tekst ze zdjęcia? Można fotografię wysłać do biura tłumaczeń. Tłumacz wykona zlecenie i odda gotowy przekład w formie tekstowej, w postaci wydruku lub zapisze w pliku tekstowym. Jak pokazuje doświadczenie, tłumaczenie tekstu ze zdjęcia, wymaga szybkiego przekładu. W tym artykule przybliżony jest temat tłumaczeń ze zdjęć.

Kiedy przydaje się tłumaczenie tekstu ze zdjęć?

Tłumaczenie tekstu ze zdjęć staje się coraz bardziej pożądane. W jakich sytuacjach najczęściej potrzebne jest tłumaczenie fotografii? Tak na prawdę, w najbardziej prozaicznych, ale ważnych z różnych względów. Powiedzmy, że ktoś wyjechał na zagraniczna wycieczkę i udał się do restauracji. Otrzymał menu w obcym języku. Aby poznać co kryje się za nazwami potraw, należy te nazwy przetłumaczyć na język polski. Inny przypadek to instrukcje obsługi. Zdarza się, że instrukcja dostarczona z produktem, napisana jest w obcym języku: chiński, arabski, hiszpański czy angielski, ale brakuje rodzimego języka. Można przepisać tekst do translatora lub „na pieszo” tłumaczyć słowo po słowie. Zajmie to jednak spora ilość czasu. Najłatwiejsze byłoby tłumaczenie ze zdjęcia. A może jest potrzeba przetłumaczenia ulotki lub folderu. Wtedy tłumaczenie tekstu ze zdjęcia również okazuje się szybkie i praktyczne. A więc jak przetłumaczyć tekst ze zdjęcia? Czy istnieją narzędzia pozwalające na taką czynność? Okazuje się, że tak! Tłumaczenie treści ze zdjęć nigdy nie było takie proste.

Warto poznać: Książki do przekładu prawniczego i sądowego

Jak przetłumaczyć tekst ze zdjęcia – Tłumacz Google

Aby przetłumaczyć tekst ze zdjęcia warto zainstalować na swoim telefonie Google Translate. Ta aplikacja pozwala na tłumaczenie całych fotografii. I jest to banalnie proste. Algorytm Tłumacza Google radzi sobie bardzo dobrze z rozpoznawaniem zdjęć i treści, które są na nich umieszczone. Każdy smartphone zaopatrzony w aparat, może stać się podręcznym i praktycznym translatorem.

Google Translator działa bardzo intuicyjnie. Pobrać go można z oficjalnego Google Play, który jest sklepem z aplikacjami na telefony. Po zainstalowaniu aplikacji należy ją uruchomić i potwierdzić zgodę na dostęp do galerii telefonu. Jest to potrzebne, aby móc przetłumaczyć już zapisane zdjęcia. Tak, Google Tłumacz potrafi tłumaczyć zdjęcia, które są zapisane w pamięci telefonu. Wystarczy uruchomić translator, wybrać język z jakiego i na jaki zostanie przeprowadzone tłumaczenie i kliknąć ikonę aparatu. Następnie wybrać opcję „importuj” i wybrać zdjęcie z tekstem do tłumaczenia. Google Microsoft Translator przełoży tekst widoczny na zdjęciu na dowolny język: angielski, czeski, duński, bułgarski, fiński, słowacki, norweski, ukraiński, hebrajski, chiński uproszczony. Wymieniać można bez końca. W ofercie znajduje się ponad 100 języków.

Za pomocą aplikacji można również tłumaczyć zdjęcia w czasie bieżącym. Wystarczy uruchomić Google Translate i kliknąć ikonę aparatu. Następnie skierować obiektyw aparatu na tekst z ulotki, zdjęcia czy folderu i pozwolić translatorowi na działanie. Na ekranie telefonu ukaże się tłumaczenie. Można je zapisać lub wykonać zdjęcie przetłumaczonej treści.

Jeśli aplikacja nie widzi tekstu, warto zmienić kąt lub zaznaczyć fragmenty, które mają zostać przetłumaczone. Google dba o ciągłe aktualizacje translatora i podnosi jego działanie. Już teraz jakość tłumaczeń jest bardzo wysoka. Działanie aplikacji Google Translate jest intuicyjne i łatwe. Działa również offline! To zdecydowanie podnosi pozytywne aspekty tłumacza od Google.

Prawie każdy ma przy sobie smartfon, dlatego każdy może uczynić z niego podręczny i skuteczny translator. Warto zainstalować Google Translate i przekonać się o jego działaniu. Google gwarantuje, że użytkownik będzie zadowolony. W razie obiekcji, można ocenić aplikacje i wydać opinię. Google na poważnie bierze wszystkie opinie i udoskonala swoje produkty na bieżąco.

Ciekawy artykuł: Sposoby tłumaczenia tekstu literackiego

Oceń wpis!
[Ocen: 2 Średnia: 4.5]