Jak tłumaczyć przez aparat?

Praca tłumacza

Czy wyobrażacie sobie życie bez smartfona? Bez tych wszystkim możliwości, które daje nam to małe urządzenie? Dziś telefon stanowi nasze małe centrum dowodzenia i jest nieoceniony na co dzień. Nowoczesne aplikacje, które możemy wygodnie instalować na smartfonie sprawiły, że nasze życie stało się prostsze. Nie inaczej jest z aplikacjami do tłumaczeń, które błyskawicznie możemy ściągnąć na Androida. Dzięki Tłumaczowi Google możemy porozumiewać się w języku, którego nawet nie znamy. I tak samo rozumieć w nim. Aplikacja Google Tłumacz to najpopularniejszy translator, który mieści się w tak niewielkim urządzeniu jak smartfon. Ciągle udoskonalana aplikacja pozwala nie tylko tłumaczyć tekst wpisywany, ale o wiele więcej. Sprawdźmy więc najnowsze osiągnięcie tej najpopularniejszej aplikacji tłumacz i dowiedzmy się, jak tłumaczyć przez aparat.

Jak tłumaczyć przez aparat – rewolucyjna aktualizacja usługi Google Translate

Jeśli męczy Cię tłumaczenie tekstu przez wpisywanie go na klawiaturze telefonu, poznaj jak tłumaczyć przez aparat. Warto wiedzieć, że w Google Play pojawiła się niedawno aktualizacja mobilnej wersji Google Translate. Dzięki niej mamy do dyspozycji kilka nowości od Google. Jedną z najlepszych jest możliwość przetłumaczenia tekstu ze zdjęć.

Zawdzięczamy jej możliwość wykonania tłumaczenia bez konieczności ręcznego wpisywania tekstu. Tak naprawdę wystarczy zrobić fotografię tekstu, którego nie rozumiemy. Aplikacja przetłumaczy go błyskawicznie. Dzięki temu każdy z nas może w mgnieniu oka przetłumaczyć na wybrany język żądany tekst. Bez stresu i naprawdę szybko. To prawdziwa rewolucja w aplikacji Tłumacz Google.

Jak tłumaczyć przez aparat – tłumaczenie na angielski jest błyskawiczne!

Tłumaczenie w czasie rzeczywistym za pomocą aparatu to jedna z najlepszych funkcji tej aplikacji. W przypadku tłumaczenia „w przelocie” na język polski co prawda obsługuje tylko język angielski. Jednak, po zrobieniu tradycyjnego zdjęcia, wybór języków jest ogromny. Tłumaczenie przez aparat na język angielski to jedno z najpopularniejszych zleceń dla aplikacji. Usługa ma bardzo bogaty słownik polsko-angielski i dlatego jakość tłumaczenia jest naprawdę imponująca.

Warto wiedzieć, że funkcja tłumaczenia przez aparat obsługuje coraz więcej języków. Już teraz Tłumacz Google tłumaczy 100 języków. Można w nim przetłumaczyć tekst z 88 języków na docelowe 100. I to nawet bez wcześniejszego tłumaczenia na angielski! Co ważne, do usługi wprowadzono także nowe języki. To m.in. tajski, arabski, wietnamski a nawet pendżabski.

Wraz z aktualizacją ułatwiającą tłumaczenia za pomocą aparatu, usprawniono również już istniejące funkcje. Poszerzono między innymi funkcjonalność automatycznego wykrywania języka. To niezwykle przydatna funkcja. Świetnie sprawdza się gdy kilka języków ma wspólny alfabet, a my nie jesteśmy w stanie samodzielnie rozpoznać języka. Zrobi to za nas Tłumacz Google. Wychwyci cechy charakterystyczne i rozpozna język.

Ponadto, dzięki algorytmom Neural Machine Translation usprawniono także funkcję szybkiego tłumaczenia przez aparat. Dzięki temu możemy szybko przetłumaczyć żądany tekst, bez konieczności robienia zdjęcia. Niestety, ta funkcja wymaga jeszcze dopracowania jej przez twórców. Jej efekty nadal są słabe w porównaniu do zwykłego tłumaczenia.

Aktualizacja Google Translate jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Androida i IOS. Można ją pobrać z Google Play i App Store.

Jak tłumaczyć przez aparat – praktyczne wskazówki

Przede wszystkim warto wiedzieć, że aby korzystać z aplikacji Google Translate nie musimy mieć nawet połączenia z internetem. Aplikacja w trybie offline obsługuje jednak mniej języków niż wersja online, bo „tylko” 59. Jak tłumaczyć przez aparat w czasie rzeczywistym? To naprawdę bardzo proste. Wystarczy kliknąć na ikonkę aparatu.

Umieszczona jest w dolnej części interfejsu Tłumacza Google. Następnie należy obiektyw aparatu skierować na interesujący nas tekst i zrobić zdjęcie. Pojawi się ono w okienku aplikacji Google Tłumacz. Po wykonaniu zdjęcia, aplikacja poprosi nas o zaznaczenie fragmentu, który chcemy przetłumaczyć. Co ważne, wykonane zdjęcie nie jest zapisywane w galerii. Dlatego nie musimy obawiać się zbędnego przeładowania pamięci telefonu.

Jaka jest jakość tłumaczenia przez aparat? Tak naprawdę różna. Pamiętajmy, że aplikacja korzysta z technologii tłumaczenia maszynowego. Proces przekładu jest tu wspierany przez algorytmy sztucznej inteligencji. Dlatego jakość przekładu może być bardzo zróżnicowana. Przede wszystkim dokładność tłumaczenia zależy od języka źródłowego i docelowego. Im rzadszy język, tym tłumaczenie przez aplikację może być słabsze. Bez wątpienia usługa najlepiej sprawdza się na linii polsko – angielskiej.

Jak tłumaczyć przez aparat? Okazuje się, że jest to prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy mieć dobrego smartfona i aplikację Google Translate. Oczywiście w najnowszej wersji. Co prawda, sceptycy nadal uważają, że tłumaczenie przez aparat wciąż jest niedoskonałe. Aby przekład wykonany aparatem był dokładny, zdjęcie musi być wyraźne i ostre. A jednak, nawet przy dobrej jakości zdjęcia zdarzają się pomyłki w tłumaczeniu. Jednak, biorąc pod uwagę funkcjonalność i wygodę, warto z niej korzystać. Tak naprawdę Google Translate cenimy przecież za prostotę i szybkie tłumaczenia.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]