tlumaczenie stron internetowych, przeklad stron internetowych, tlumaczenie stron www

Jak tłumaczyć strony internetowe?

Praca tłumacza, Rodzaje tłumaczeń

tlumaczenie stron internetowych, przeklad stron internetowych, tlumaczenie stron www

Najważniejsza zasada dotycząca tego, jak tłumaczyć strony internetowe brzmi – profesjonalnie. Dlaczego to tak istotne, aby oddać tłumaczenie stron www w ręce zawodowca? Powód jest prosty i bardzo ważny. To dzięki temu fachowcowi będziesz mógł „przemówić” do swoich odbiorców docelowych. Świetnie przygotowany przekład jest Twoją wizytówką, ale i czymś w rodzaju pierwszego wrażenia – te możesz zrobić tylko raz. Pomyśl więc jak chcesz się pokazać osobie, która odwiedzi Twoją stronę internetową. Przemyśl, co chcesz jej powiedzieć i jak to powiedzieć. Zastanów się nad lokalizacją stron, być może samo tłumaczenie będzie niewystarczające. Gotowy dowiedzieć się tego, co pomoże Ci osiągnąć Twój cel?

Masz stronę internetową?

Masz stronę www? Chcesz oferować swoje produkty lub usługi czy dzielić się wiedzą z osobami z innych krajów? Anthony Robbins mawia: „widzisz, w życiu wielu ludzi wie, co robić, ale mało ludzi robi to, co wie. Nie wystarczy tylko wiedzieć! Musisz podjąć działanie!”. Skoro czytasz te słowa, jesteś na dobrej drodze do tego, aby wdrożyć swoje pomyśli i pragnienie w życie. Nie ważne czy działasz w branży turystycznej, sprzedajesz najlepsze słodycze na świecie czy też chcesz promować swoje kursy rozwojowe. W każdym z tych tematów oraz w wielu, wielu innych liczy się to, aby osoba po drugiej stronie poczuła, że słowa, które czyta napisane specjalnie z myślą o niej. Nelson Mandela zauważył kiedyś coś ważnego, „jeśli rozmawiasz z kimś w języku, który ta osoba rozumie, to co mówisz przemawia do niego. Jeśli rozmawiasz z nim w jego ojczystym języku – trafia to wprost do jego serca”. Chcesz trafić do serca swojego odbiorcy docelowego? Tłumaczenia o lokalizacja stron internetowych to świetna inwestycja, warta swojej ceny.

 • Tłumaczenie wykonane przez profesjonalistę pomoże Ci dotrzeć do większej grupy Twoich potencjalnych odbiorców w Internecie.
 • Zawodowy tłumacz pomoże Ci nie tylko przedstawić się obcojęzycznym czytelnikom, odbiorcom czy klientom, ale i pokaże Cię takim, jak chcesz być odbierany.
 • Z pomocą fachowca stworzyć spójny i trafiający do odbiorcy docelowego wizerunek własnej osoby, firmy, marki czy produktu.
 • Wysokiej jakości tłumaczenie witryn internetowych to zwiększenie swojej widoczności w sieci jako profesjonalisty lub renomowanej firmy.
 • Dobry przekład treści to gwarancja, że nigdzie nie wkradną się jakiekolwiek błędy, które mogłyby negatywnie wpłynąć na Twój wizerunek.

Artykuły polecane dla Ciebie:

Kiedy trzeba przetłumaczyć stronę internetową?

Anthony Robbins powiedział kiedyś: „to te wszystkie małe decyzje tworzą Twoje przeznaczenie”. Jaką drogą pójść w tej sprawie, która teraz jest dla Ciebie najważniejsza? Kiedy trzeba przetłumaczyć stronę internetową? Wierzymy w to, że każda osoba poczuje ten moment, kiedy zachodzi potrzeba zwrócenia się do zawodowego tłumacza z prośbą o wsparcie. Oczywiście jest kilka sytuacji, które będą od Ciebie wymagały przetłumaczenia contentu na stronę www. Jakich? Oto one!

 • Chcesz dotrzeć do odbiorców spoza Polski. Polszczyzna jest piękna, ale stworzenie najbardziej genialnego contentu w języku ojczystym na nic się zda, kiedy będziesz chciał zawalczyć o uwagę użytkowników sieci, którzy pochodzą z Anglii, Brazylii czy Chin.
 • Chcesz dotrzeć do osób posługujących się innym językiem niż Twój ojczysty.
 • Postanowiłeś skomunikować się z użytkownikami Internetu, którzy pochodzą z innych państw i kultur.
 • Wtedy, gdy profesjonalne tłumaczenia będą miały realny wpływ na to czy odbiorca docelowy zwróci na Ciebie uwagę.
 • W każdej sytuacji, kiedy wśród swoich odbiorców masz grupę osób posługujących się innym językiem niż polski.
 • Z chwilą, kiedy postanowiłeś rozwijać swoją firmę, markę czy produkt i chcesz, aby usłyszeli o nim klienci z innym krajów.

Jak przetłumaczyć stronę – automatycznie czy z tłumaczem?

Zatrudnić biuro tłumaczeń lub tłumacza? A może postawić na automatyczne tłumaczenie z Tłumaczem Google? Masz zamęt w głowie. Rozumiemy. Przetłumaczenie całej strony internetowej to sprawa, której należy poświęcić trochę czasu i uwagi. Wbrew pozorom wiesz, którą drogę wybrać. Jak to? Nie do każdego procesu tłumaczeniowego potrzebujesz od razu sztabu specjalistów. Załóżmy, że jakaś nastolatka prowadzi bloga w ramach rozrywki i zabawy. Dla takiej osoby Google Translate jest wystarczającym rozwiązaniem. Obecnie z jego pomocą można uzyskać zadowalający poziom przekładów. Na potrzeby prywatne czy do spraw niezbyt zobowiązujących, mówimy mu jak najbardziej „tak”! Nie będzie jednak nim już dla firmy sprzedającej zabawki na całym świecie, także poprzez stronę internetową. Tłumaczenie strony internetowej na język docelowy klientów to podstawa. Od jakości tłumaczenia, poziomu słownictwa i samej jego kreatywności zależeć będzie bowiem czy Twój odbiorca docelowy weźmie Cię za profesjonalistę i kogoś, od kogo opłaca się zamówić jakiś produkt. Automatyczne tłumaczenie stron internetowych nie wchodzi więc tu w grę. Błędy w regulaminie sklepu, pomyłki w opisie produktów czy koślawy opis reklamowy na pewno zniechęcą potencjalnych odbiorców. Jak więc przetłumaczyć stronę www? Oddaj zlecenie w ręce profesjonalisty!

 • Wybierz tak, aby metoda odpowiadała Twoim potrzebom i oczekiwaniom.
 • Nie ma uniwersalnego tłumacza. Nawet wśród zawodowców wybierz takiego, który specjalizuje się w tłumaczeniach stron internetowych.
 • Na własne potrzeby śmiało korzystaj z pomocy Tłumacza Google czy innych automatycznych tłumaczeń.
 • W przypadku spraw ważnych dla Ciebie poproś o pomoc zawodowego tłumacza, udaj się do biura tłumaczeń lub skontaktuj się z profesjonalistami online.

Jak przetłumaczyć stronę internetową?

Jak przetłumaczyć stronę internetową? Profesjonalnie! Weź sobie do serca słowa Jim Rohna, które brzmią: „sukces oznacza robienie zwykłych rzeczy niezwykle dobrze”. Nikt nie jest od wszystkiego, Ty także. Czasem lepiej znaleźć kompetentnego człowieka do określonego zadania niż zrobić coś jako amator. Znajdź tłumacza danego języka czy języków, które Cię interesują. Niech to będzie fachowiec mający pojęcie o Twojej branży. Dobrze, aby miał doświadczenie w przekładzie stron www.

Tłumaczenie strony internetowej – gdzie zlecić?

Profesjonalne tłumaczenie stron to zawsze praca dla fachowca. Komu je zlecić i gdzie? Najlepiej oddać zlecenie do biura tłumaczeń, które jest wyspecjalizowane w tego typu usługach. Znajdziesz je na pewno w swoim mieście, a jeśli nie, to poszukaj w Internecie. Żyjemy w takich czasach, kiedy większość specjalistów ma swoje wirtualne portfolio i stronę internetową. Znajdź czas na research. Przeszukaj sieć. Poczytaj opinie innych klientów na temat biur tłumaczeń i tłumaczy pracujących jako freelancerzy. Określ swoje wymagania i zastosuj je jako filtr w poszukiwaniach tego odpowiedniego dostawcy usługi tłumaczeniowej. Do procesu tłumaczenia potrzebujesz profesjonalisty. Kogoś, kto potrafi dać Ci dokładnie to, czego potrzebujesz. Zlecenia tłumaczenia stron www zawsze oddaj w kompetentne ręce.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]