jaki tlumacz na androida, tlumacz na androida

Jaki tłumacz na Androida?

Ciekawostki

Fajnie podróżować po świecie i mieć świadomość, że zawsze porozumiemy się z miejscowymi. Dobrze mieć poczucie, że idąc ulicą swojego miasta czy miejscowości w Polsce można pomóc obcokrajowcowi, który zgubił drogę do hotelu. Czymś wspaniałym jest uczyć się nowego języka obcego rozumiejąc każde nowe słówko dosłownie w „tej chwili”. A wszystko to i o wiele więcej za sprawą aplikacji, które pomagają przetłumaczyć słowa z języka obcego lub na język obcy. Dobra wiadomość jest też taka, że na rynku dostępnych jest wiele całkowicie darmowych translatorów. Dla Ciebie oznacza to zero wydatków. Oczywiście te płatne także istnieją i możesz je mieć. A jaki tłumacz najlepiej sprawdza się na Androidzie? Sprawdzamy to dziś!

Jaki tłumacz na Androida?

Masz Androida czy IOS? Szukasz tłumacza, który będzie działał online i offline? Szukasz czegoś, pod konkretny język docelowy? To trzy pytania, które powinieneś sobie zadać. Tych pytań jednak powinno być o wiele więcej. Są one Ci potrzebne do określenia tego, co dla Ciebie jest nie tylko ważne, ale i co nie ma dla Ciebie znaczenia. Załóżmy, że ktoś jest gotowy płacić za najlepsze aplikacje tłumaczące, a ktoś nastawia się wyłącznie na opcje darmowe. Już pod tym względem przefiltrują Ci się możliwości.

Oto kilka pytań – udziel sam sobie odpowiedzi, a będziesz miał filtry, z pomocą których znajdziesz najbardziej odpowiedni dla Ciebie translator na Androida.

  • Gdzie chcesz obsługiwać tłumacza – na Androidzie czy na IOS?
  • Szukasz czegoś innego niż Tłumacz Google?
  • Chcesz pobrać apkę za darmo czy jesteś gotowy płacić za korzystanie z niej?
  • Do czego potrzebny Ci translator? Wybierasz się w podróż, uczysz się języka obcego, a może potrzebujesz czegoś w rodzaju słownika online?
  • Jaki język czy jakie języki obce Cię interesują (język angielski, hiszpański, niemiecki czy chiński)? A może potrzebujesz translatora z dostępem do kilku języków obcych?
  • Zwracasz uwagę na interfejs czy nie?
  • Stawiasz na ładny wygląd czy jest to coś zupełnie nieistotnego dla Ciebie?

Proponujemy, abyś wziął czystą kartkę papieru i wynotował na niej swoje odpowiedzi. A te niech posłużą Ci za kompas wyznaczający kierunek, w którym masz pójść. Jak za chwilę się przekonasz jest z czego wybierać. Który tłumacz wybrać na Androida? Oto kilka propozycji!

  • Jednym z najchętniej wybieranych translatorów jest Tłumacz Google. Dlaczego? Zapewne stoi za tym fakt, że jest on darmowy, a także ma wiele fajnych funkcji. Do tego działa naprawdę dobrze. Warto jeszcze dodać, że po ściągnięciu plików możesz z niego korzystać także bez dostępu do Internetu.
  • Inną możliwością jest Microsoft Translator. Oprócz tego, że wizualnie jest naprawdę bardzo ładny to jedną z jego najlepszych funkcji jest możliwość tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym.
  • TripLingo. Podróżujesz to coś dla Ciebie! Oprócz możliwości tłumaczenia oferuje też dodatkowe funkcje, takie jak na przykład przewodnik po kulturze związanej z danym językiem czy przekład slangu, kalkulator napiwków lub konwerter walut. Należy tu jednak dodać, że opcja bezpłatna daje dostęp nie do wszystkich języków obcych.
  • iTraslate to kolejna propozycja translatora na Androida. Kilkadziesiąt języków obcych. Do tego działa bez dostępu do Internetu, co na pewno doceni wiele osób.
  • Inna opcja to SayHi. Z tą aplikacją poradzisz sobie z około 100 językami. Do tego mamy tu opcję przetłumaczenia tłumaczenia czy zamiany głosu żeńskiego na męski.

Aplikacja tłumacz: Po co w ogóle komuś apka do tłumaczeń?

Nie sugeruj się tym, co lubią lub co uważają za „najlepszą na świecie” aplikację na świecie Twoi przyjaciele. Powód jest prosty – dany translator na Androida ma służyć Tobie i Twoim potrzebom. A tych możesz mieć wiele lub jakiś jeden szczególny powód. Załóżmy, że na przykład chcesz nauczyć się języka koreańskiego. Mając w dłoniach telefon komórkowy możesz mieć tłumaczenie w czasie rzeczywistym. Co Ci to da w rozwoju umiejętności językowych? Bardzo dużo! Załóżmy, że musisz nauczyć się nowych słówek. Po co, co chwila zerkać do tradycyjnego słownika skoro masz translatory? Kiedy trzymasz w dłoniach urządzenie z Androidem i masz wgraną apkę do tłumaczeń – wystarczy wpisać tekst w języku polskim, kliknąć „tłumacz” i gotowe!

Do czego potrzebna jest aplikacja do tłumaczeń?

  • Może służyć jako słownik dla osoby uczącej się języka obcego.
  • Jako pomoc w rozumieniu słów i fraz w innym języku, kiedy Twój poziom językowy jest niewystarczający – wystarczy wpisywać dany wyrazy, kliknąć i gotowe! Mamy tłumaczenie!
  • Do prowadzenia konwersacji z osobą obcojęzyczną.
  • Do rozpoznawania tekstu ze zdjęć.

Jak korzystać Google Tłumacz na Androidzie?

Jak już zdążyliśmy Ci wcześniej wspomnieć, Tłumacz Google jest jedną z najchętniej pobieranych aplikacji w swojej kategorii. Jest darmowa, do tego umożliwia przekłady na naprawdę dobrym poziomie. Śmiało można powiedzieć, że w celach prywatnych sprawdza się świetnie! Kiedy chcesz przetłumaczyć jakiś plik tekstowy, fragment tekstu czy słowo – wystarczy je wpisać w Google Tłumaczu, aby po chwili mieć gotowe tłumaczenie. Na pewno dla tysięcy i milionów ludzi na całym świecie to wspaniałe rozwiązanie.

A jak korzystać z Google Translatora na Androidzie? Oto kilka prostych wskazówek!

  • Wystarczy kliknąć w ustawieniach „dotknij, by przetłumaczyć”. Jak to zrobić? Otwierasz aplikację Tłumacz. Następnie w lewym górnym rogu zobaczysz Menu. Tam wchodzisz w Ustawienia. Wystarczy tylko odklikać „dtoknij, by przetłumaczyć” – „włącz” i gotowe!
  • Kiedy włączysz już tą funkcję możesz już z niej korzystać. W jaki sposób? Otwierasz aplikację wraz z tekstem, który chcesz skopiować. Zaznaczasz tekst i klikasz „kopiuj”. Na ekranie klikasz w Tłumacza Google. Pozostaje tylko wybrać język i gotowe!

Cechy kluczowe aplikacji

Aplikacji do tłumaczenia na Twój Android jest sporo. Masz do wyboru między na przykład Tłumaczem Google, Microsoft Translation, Naver Papago, Yandex, SayHi Translate czy TropLingo. Teraz musisz określić sam sobie, co jest dla Ciebie ważne poza tym, że translator potrafi tłumaczyć. Jeżeli tłumacz online ma być dla Ciebie pomocą w nauce, wsparciem w podróży czy oparciem w każdej sytuacji, kiedy Twoje umiejętności językowe są niewystarczające – dobrze wiedzieć, co stanowi dla Ciebie atut, a co nim nie jest.

Cechy kluczowe aplikacji do tłumaczeń.

  • Dobra aplikacja do tłumaczenia jest łatwa w użytkowaniu.
  • Użyteczna. Innymi słowy pomaga Ci w tym, czego najbardziej potrzebujesz.
  • Praktyczna – pozwala Ci tłumaczyć i na potrzebny język obcy lub języki obce.
  • Ma przyjazny i czytelny interfejs użytkownika.
  • Oprócz możliwości tłumaczenia tekstu posiada inne funkcje.
  • Jest darmowa lub jeśli możesz sobie na to pozwolić ma ciekawą wersję premium (płatną).

Weźmy jeden z najbardziej popularnych translatorów na rynku – Tłumacza Google. W czym Ci pomoże? Jakie ma funkcje?

  • Tłumaczenie tekstu pisanego.
  • Tłumaczenie tekstu pochodzącego z innych aplikacji.
  • Tłumaczenie obrazów.
  • Tłumaczenie mowy.
  • Tłumaczenie rozmowy w dwóch językach.
  • Tłumaczenie stron internetowych i dokumentów.
  • Tłumaczenie pisma odręcznego lub tekstu wpisanego do klawiatury wirtualnej.

Skuteczne tłumaczenie tekstów na ekranie smartfona

Google Translate, Microsoft Translator i inne translatory sprawiły, że skuteczne tłumaczenie stało się możliwe na ekranie naszych smartfonów. Możesz być mobilny i przetłumaczyć tekst w dowolnym miejscu na świecie. To coś wspaniałego, coś, co jeszcze niedawno było w ogóle niemożliwe. Z tych dobrodziejstw korzystają osoby w każdym wieku: młodzież, osoby dorosłe i seniorzy. Jakby nie patrzeć można tłumaczyć wiadomości, wyświetlać strony www dostępne tylko w językach obcych, rozmawiać z kimś z innej części naszej planety przy użyciu funkcji rozpoznawania mowy. Co ważne, jakość tych przekładów jest zadowalająca. Można nawet powiedzieć, że dla osoby prywatnej i jej celów prywatnych nawet bardzo dobra. Co jednak najważniejsze, z translatorem można rozumieć słowa i ludzi mówiących w innych językach, co jeszcze niedawno nie było tak łatwe.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]