Strony do nauki angielskiego dla dzieci

Edukacja

Język angielski jest jednym z najpopularniejszych języków świata. Liczba użytkowników angielszczyzny bliska 527 milionom sprawia, że jest ona językiem uniwersalnym. Dzięki znajomości tego języka, można porozumieć się w niemal każdym zakątku świata.Stąd, nauka języka angielskiego cieszy się powodzeniem. Jej edukację rozpoczyna się w coraz wcześniejszym wieku. Już kilkuletnie dzieci wdrażane są tajniki języka Shakespeare’a.

Strony do nauki angielskiego dla dzieci to często wybierana forma edukacji. Czy jest ona skuteczna? Czy kursy angielskiego dla dzieci online to dobry pomysł? Warto czytać dalej, aby dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy wyborze strony internetowej do nauki angielskiego dla dzieci.

Czy nauka języka angielskiego online jest skuteczna?

Wielu rodziców pragnie, aby ich pociechy potrafiły porozumiewać się po angielsku. Polski system edukacji umożliwia uczniom lekcje języka angielskiego już od szkół podstawowych, a coraz częściej nawet w zerówkach zdarzają się takie lekcje w programie. Jednak nie zawsze szkolne lekcje przynoszą oczekiwany rezultat. Klasy są wieloosobowe, godzina lekcyjna to tylko 45 minut. Nie sposób dobrze opanować angielski w takich warunkach.

Ale od czego są strony do nauki angielskiego dla dzieci? To wygodna forma, która pozwala na ćwiczenia online. Materiały do nauki języka angielskiego są na wyciągnięcie ręki, a dodatkowo można w bardzo elastyczny sposób przysiadać do zajęć.

Niektórzy obawiają się, że to nieskuteczny sposób przyswajania wiedzy. Martwią się, że ich dzieci nie wyniosą z zajęć online niczego sensownego, gdyż brak nauczyciela nie pozwoli na prawidłowy proces nauki. Okazuje się, że jest inaczej. Uczniowie korzystający z domowego nauczania, w tym w trybie online, radzą sobie bardzo dobrze.

Home School Progress Report 2009: Academic Achievement and Demographics autorstwa Briana D. Raya wyraźnie pokazuje zdecydowanie lepsze wyniki osiągane przez dzieci uczące się w domu w standaryzowanych testach osiągnięć. Korzystanie ze stron do nauki angielskiego dla dzieci to właśnie forma nauczania domowego, więc bez obaw można zastosować tą metodę i zachęcić dziecko do korzystania z materiałów dostępnych online.

Koniecznie sprawdź: Jak nauczyć sie mówić po niemiecku?

Czy kursy językowe online to dobry pomysł?

Wiadomo już, że skuteczność nauki online jest skuteczna i potrafi zastąpić albo uzupełnić tradycyjny model edukacji. Co jeszcze przemawia za tym, aby korzystać ze strony do nauki angielskiego dla dzieci? Na pewno elastyczność czasu jest dużym plusem, który przemawia za taka formą. Rodzice nie muszą zawozić dzieci do stacjonarnych placówek nauczania. Oszczędza się czas na dojazdy i nie trzeba stale kontrolować planu zajęć. W dowolnej chwili można korzystać z materiałów do nauki angielskiego, a w dobie laptopów, smatphone’ów i tabletów i wszechobecnej dostępności Wi-Fi, także w dowolnym miejscu.

Idąc dalej tropem oszczędzania, spora gotówka zostaje w kieszeni. Średnio, strony do nauki angielskiego dla dzieci są tańsze od szkół językowych. Nakład finansowy jest więc minimalizowany, także wydatki na materiały pomocnicze nie obciążają dodatkowo domowego budżetu. Co najlepsze, internet oferuje także bezpłatne materiały, które (często) jakościowo nie odbiegają od tych płatnych.

Strony do nauki angielskiego dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Oferta stron do nauki angielskiego dla dzieci jest bardzo bogata. Rodzice dostają zawrotów głowy, gdy próbują wyszukać tą najlepiej dopasowaną do potrzeb swojego dziecka. Warto zwrócić uwagę na kilka cech, które pomogą dokonać właściwego wyboru:

  • strona jest bezpieczna. Oznacza to, że nie wyświetla reklam o treści nieodpowiedniej dla młodego odbiorcy. Posiada system zabezpieczeń, który uniemożliwi dziecku płatności online (przy płatnych stronach).
  • przyjazny layout. Dzieci lubią strony, które oferują im ciekawy interface. Poruszanie się po stronie powinno być łatwe i intuicyjne.
  • różnorodność w metodyce. Ważne, aby strony do nauki angielskiego dla dzieci oferowały rożne sposoby edukacji. Same ćwiczenia pisemne lub tylko filmiki video to za mało, aby młody uczeń z chęcią przystępował do zajęć.
  • rekomendacje. Aby mieć pewność, że materiały do nauki są bezbłędne i zgodne z zasadami języka angielskiego, powinno się zwrócić uwagę na rekomendacje. Wiele stron chwali się, że ich patronem jest British Council lub Wydawnictwo Longman, które specjalizuje się w słownikach i materiałach dydaktycznych do nauki języka angielskiego.

Kliknij: Rodzaje tłumaczeń pisemnych.

Strony do nauki angielskiego dla dzieci – jak uczą online?

Strony do nauki angielskiego dla dzieci to spory katalog, który dostępny jest na wyciągnięcie ręki. Wiele stron oferuje na prawdę dobre materiały, które ułatwiają naukę i motywują do niej. W asortymencie najlepszych stron do nauki angielskiego, różnorodność pomocy dydaktycznych i lekcji jest na bardzo wysokim poziomie.

Trzeba wiedzieć, że dzieci potrzebują motywacji, która „popchnie” je do nauki angielskiego. Młodzi uczniowie bardzo lubią wyzwania, które działają jak motor napędowy. Ważnym elementem jest też nagradzanie za dobre wyniki i możliwość zastosowania nabytych umiejętności.

Opierając się na przeglądzie stron do nauki angielskiego dla dzieci, można uznać, że te najlepsze cechują się kilkoma walorami:

  • zapewniają kompleksową naukę: słownictwo, gramatyka, wymowa, czytanie, pisanie. Uczeń poznaje język angielski w każdym aspekcie jego używania;
  • ciekawe materiały: quizy, podcast, fiszki dla dzieci, gry i zabawy, video, krzyżówki, rebusy. Bogata oferta daje gwarancję, że uczniowie tak szybko się nie znudzą, jak ma to miejsce przy monotonnych zajęciach.
  • testy z języka angielskiego. Dobrze, gdy już na początku kursu można przystąpić do testu, które oceni znajomość angielskiego. Strona pozwala wtedy, szkolić się na różnych poziomach zaawansowania. A możliwość weryfikacji wiedzy po ukończonym etapie szkoleń to bardzo dobra wskazówka także dla rodziców, mogą kontrolować postępy w nauce;
  • poziomy. Właściwie, ich zdobywanie. Wyzwania to element w edukacji dzieci, który odgrywa ważną rolę. Młody mózg lubi wyzwania, jakby intuicyjnie miał świadomość, że jeszcze za mało potrafi i stara się przyswajać wiedzę szybciej i chętniej. Dobre strony do nauki angielskiego online dla dzieci powinna dawać możliwość zdobywania kolejnych poziomów (leveli);
  • dostęp do nauczycieli angielskiego online. Czasem zagadnienie może być zbyt trudne, aby przyswoić je poprzez samodzielne ćwiczenia. Kontakt z nauczyciele/opiekunem strony online to bardzo pomocny aspekt.

Zbyt pochopny wybór strony do nauki angielskiego online może dać efekt odmienny do zamierzonego. Przydatny jest zapas cierpliwości i czas, który poświęcimy na wybór tej najlepszej dla nas oferty. Wtedy, na pytanie: Do you speak English?, odpowiedź nie może być inna niż: Yes I do!

 

Warto zajrzeć: Jak zostać tłumaczem Netflixa?

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]