Egzaminy Cambridge dla dzieci - od którego warto zacząć

Egzaminy Cambridge dla dzieci – od którego warto zacząć?

Edukacja

Podział egzaminów Cambridge dla dzieci. Który wybrać?

Chcąc zapewnić swoim pociechom potwierdzenie zdolności językowych na jak najwcześniejszym etapie rozwoju, rodzice bardzo często decydują się na egzaminy Cambridge dla dzieci, których poziom dostosowany jest do ich możliwości rozwojowych.

Zdanie egzaminu Cambridge English Qualifications daje niesamowite możliwości na całym świecie. Posiadanie takiego certyfikatu uznawane jest przez szkoły, uniwersytety czy prywatnych przedsiębiorców praktycznie na całym świecie i udowadniają zaawansowaną znajomość języka angielskiego według Skali Rady Europy.

Spora ilość rodziców, która możliwie jak najszybciej chce zadbać o umiejętności językowe swoich pociech, wybiera jeden z egzaminów Cambridge dla dzieci. Oczywiście ich poziom jest dostosowany do możliwości osób w młodym wieku, a zaliczenie pozwala na bardzo wczesnym etapie zyskać cenione i poważane zaświadczenie o wysokich zdolnościach związanych z językiem angielskim.

Egzaminy Cambridge dla dzieci – podział

Cambridge Assesment English stworzyło trzy oddzielne rodzaje egzaminów Cambridge dla dzieci, podzielone według poziomów znajomości języka. Są nimi Pre A1 Starters, A1 Movers oraz A2 Flyers.

Pre A1 Starters

Egzamin trwa około 45 minut i jest podzielony na trzy części.

 1. Pierwsza z nich, słuchanie (ok. 20 minut) składa się z czterech etapów i wymaga od dziecka połączenia imienia z osobami znajdującymi się na obrazku, odpowiedzi na pytania dotyczące zwierząt lub ludzi, wybrania odpowiedniego obrazka i pokolorowania wybranych obszarów.

 2. Druga część, czyli czytanie i pisanie (20 minut) składa się z pięciu etapów. W ich trakcie dochodzi do sprawdzenia poprawności przypisanych słów do obrazków, sprawdzenia, czy zdania pasują do zdjęć, utworzenia nazw przedmiotów, wybrania odpowiednich słów
  i odpowiedzi na pytania.

 3. Trzecia część to mówienie (ok. 3-5 minut) i w jego trakcie dzieci opisują wybrane przez siebie obrazki, odpowiadają na związane z nimi pytania, a także na pytania o sobie.

A1 Movers

Cały egzamin trwa około jednej godziny i również składa się z trzech etapów.

 1. W pierwszym, czyli słuchaniu (ok. 25 minut) dzieci muszą połączyć imiona z obrazkami, odpowiedzieć na pytania o miejscach lub zwierzętach, dopasować i wybrać obrazki, a także odsłuchać podpowiedzi, po czym pokolorować ilustracje.

 2. Drugi etap, czytanie i pisanie (30 minut) składa się z dopasowania definicji do słów i obrazków, wybrania poprawnych odpowiedzi, wybrania poprawnych słów do zdań, uzupełnienia luk
  w zdaniach odpowiednimi wyrazami, przeczytania tekstu i uzupełnienia słowami, a także odpowiedzi na pytania związane z ilustracjami.

 3. Mówienie (5-7 minut), czyli ostatni etap egzaminu składa się z konieczności znalezienia różnic między obrazkami, opowiedzenia historyjki, wybrania nieodpowiedniego obrazka spośród kilku i odpowiedzi na pytania o sobie.

A2 Flyers

Egzamin trwa około jednej godziny i 15 minut.

 1. W pierwszej części tego egzaminu Cambridge dla dzieci, czyli słuchaniu kandydaci muszą połączyć imiona z osobami na obrazku, odpowiedzieć na pytania dotyczące zwierząt i miejsc, dopasować obrazki do innych czy pokolorować konkretne ilustracje.

 2. Druga część, czyli czytanie i pisanie (40 minut) wymaga od dzieci dopasowania definicji, wybrania poprawnych zdań i wyrazów, wymyślenia słów pasujących do tekstu i opisania historyjki na podstawie przedstawionych obrazków.

 3. Ostatni etap, mówienie (7-9 minut) składa się ze znalezienia różnic między obrazkami, odpowiedzi na pytania, opowiedzenia historyjki przedstawionej na ilustracjach i odpowiedzi na pytania o sobie.

 

 

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]